Skip to main content

Historia InPro electric obejmuje wiele kamieni milowych na drodze do stania się jednym z międzynarodowych dostawców rozwiązań zorientowanych na produkcję. Rozwiązania kontrolne.

Fundacja, wynalazek, rozwój

Przez pierwsze trzy lata InPro electric koncentrowało się na założeniu firmy i bezpośredniej bliskości z klientem końcowym. Od tego momentu firma coraz bardziej koncentrowała się na strategicznej ekspansji i dalszym rozwoju.

Po założeniu InPro electric w 1993 roku, początkowo skupiono się na budowaniu firmy i poszerzaniu bazy klientów. Nawet we wczesnych dniach, bezpośrednia bliskość klienta końcowego była absolutnym priorytetem, a założyciele coraz bardziej koncentrowali się na strategicznej ekspansji i dalszym rozwoju firmy. Z sukcesem!

W 1996 roku InPro zatrudniało już ponad 250 osób. Sukces i rozwój były kontynuowane i w 1997 roku firma założyła własne oddziały w Hiszpanii, Brazylii i na Słowacji. Obroty przekroczyły 30 milionów euro.

Ekspansja nie zatrzymała się na Stanach Zjednoczonych, a spółka zależna została założona w USA w 2002 roku. Później nastąpiły kolejne kamienie milowe, w tym największe pojedyncze zamówienie o wartości 15 milionów euro w 2007 roku i założenie spółki zależnej w Meksyku w 2009 roku.

W 2010 roku InPro electric otworzyła oddział w Chattanooga, Tennessee, USA, rozszerzając tym samym swoje wpływy w Ameryce Północnej. Kolejny szczyt został osiągnięty w 2012 roku, kiedy to największe pojedyncze zamówienie w historii firmy przekroczyło wartość 29,5 miliona euro. Lata 2015 i 2016 przyniosły dalszą ekspansję, gdy założono spółki zależne w Chinach i Polsce. W 2017 roku firma weszła w nowy segment działalności i zrealizowała swój pierwszy projekt w zakresie produkcji baterii.

W 2018 roku firma obchodziła 25-lecie istnienia. Była to okazja do spojrzenia wstecz na imponującą historię, od początków założycieli do międzynarodowej grupy o globalnej obecności.

Patrząc wstecz na ostatnie kilka lat, możemy z dumą spojrzeć na szereg znaczących kamieni milowych w historii InPro electric. Założenie spółki zależnej na Węgrzech w 2023 r. przyniosło wiele nowych możliwości na rynku europejskim, a przede wszystkim wzmocniło naszą obecność w regionie.

Wejście InPro energy w planowanie i wdrażanie dużych systemów fotowoltaicznych stanowiło ważny krok w kierunku zrównoważonego wytwarzania energii i podkreśliło nasze zaangażowanie w technologie przyjazne dla środowiska.

Połączenie z JMG i SMG Solutions Sp. z o.o. w celu utworzenia InPro engineering Poland rozszerzyło naszą strefę wpływów i umocniło naszą pozycję wiodącego dostawcy rozwiązań inżynieryjnych.

Ponadto nasza współpraca z międzynarodowymi uniwersytetami pomogła poszerzyć naszą wiedzę i promować innowacyjne pomysły.

Zaangażowanie w bliskość z klientem, zrównoważony wzrost i innowacje, w połączeniu z oczywistymi zasadami "godny zaufania - niezawodny - lepszy", charakteryzują rozwój InPro electric do dziś.

Nasza oś czasu

1993

Fundacja Siedziba firmy znajduje się w Wolfsburgu

od 1994 r.

Strategia fizycznej bliskości z klientów końcowych za pośrednictwem ogólnokrajowej sieci oddziałów zależnych w Niemczech

1996

Ponad 250 pracowników

1997

Założenie własnych spółek zależnych w Hiszpanii, Brazylii i na Słowacji;
Obroty przekraczające 30 milionów euro

2002

Założenie spółki zależnej w USA

2007

Największe pojedyncze zamówienie 15 milionów euro

2009

Założenie spółki zależnej w

Meksyku

2010

Założenie oddziału w

Chattanooga (TN), USA

2012

Największe pojedyncze zamówienie o wartości 29,5 mln euro

2013

20-lecie firmy

2015

Założenie spółki zależnej w Chinach

2016

Założenie spółki zależnej w Polsce

2017

Pierwszy projekt w produkcji baterii

2018

25-lecie firmy

2019

Partnerstwo InPro engineering

2019

Partnerstwo Steineke GmbH i Reisdorfer engieering GmbH

2020

Więcej projektów w zakresie montażu końcowego, technologii przenośników, baterii

2021

Pierwsze projekty poza

branżą motoryzacyjną

2022

Cyfrowa transformacja 

2023

Założenie InPro energy (marka InPro electric)

Założenie InPro Hungary

30-lecie firmy InPro electric